Відкриття V Міжнародної релігієзнавчої літньої школи «Вайшнавська традиція крізь століття»

17 серпня відбулось урочисте відкриття V Міжнародної релігієзнавчої літньої школи «Вайшнавська традиція крізь століття». Школа триватиме з 17 по 27 вересня. Перша зустріч відбулась на теренах Дніпропетровського національного університету імені О. Гончара.

Офіційно конференція була відкрита вітальним словом Віктора Броніславовича Окорокова д. філос. н., завідувача кафедри філософії Національного університету імені Олеся Гончара та Євгена Івановича Смицького спеціаліста з релігієзнавства, викладач вайшнавського навчального центру «Новий Маяпур», керівника Школи. Віктор Броніславович та Євген Іванович привітали учасників з ювілейною датою діяльності Школи, яка співпала та присвячена 50-літньому ювілею заснування Міжнародного товариства свідомості Крішни та 120-річчю з дня народження А.Ч. Бгактіведанти Свамі Шріли Прабгупади. Урочиста промова  Смицього містила ряд приємних новин для учасників Школи, ними стали презентація книги Михайла Боярина «Вступ до традиційного санскриту», збірки матеріалів ІV та V Міжнародної релігієзнавчаї школи «Вайшнавська традиція крізь століття» та інших новин, які стосуються подальшої перспективи розвитку Школи.

В перший день нагоду представити свої доповіді мали чотири учасники, а саме Юрій Юрійович Завгородній д. філос. н., науковий співробітник Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, Сергій Григорович Секундант д. філос. н., доцент, завідувач кафедри філософії та основ загальногуманітарного знання Одеського національного університету імені І. І. Мечнікова, Віктор Брониславович Окороков д. філос. н., професор кафедри філософії Національного університету імені Олеся Гончара та Сарваг’я прабгу (Сергій Миколайович Коротков) випускник “Бхаратійа-санскрита-самстхана”, “Двітія-дікша” і “Шрімад-бгагавата-відьяпітхам”, “Бгагавата-шастрі”.

Юрій Юрійович Завгородній виступив з темою: «Ведійські тексти від найвущого до найширшого розуміння. Деякі роздуми». Перед тим як перейти безпосередньо до теми доповідач влучно підкреслив актуальність та важливість співпраці вчених, які вивчають вайшнавську традицію суто академічно та тих вчених, які займаються дослідженням вайшнавізму перебуваючи в межах даної традиції, так, як серед учасників конференції є й ті й інші. Така тісна співпраця приносить неймовірні плоди всім учасникам. Також Юрій Юрійович наголосив, що до появи Міжнародної релігієзнавчої літньої школи «Вайшнавська традиція крізь століття» в Україні серйозно та академічно ніхто не займався вивченням вайшнавізму та Міжнародного товариства свідомості Крішни, як представника даної традиції, тому поява та праця Школи приносить великий вклад у розвиток вітчизняних релігієзнавчих досліджень.

Переходячи вже безпосередньо до теми доповіді Юрій Юрійович поставив ряд важливих питань, які стосуються різного підходу до розуміння ієрархії ведійських текстів вченими й адептами тієї чи іншої релігійної традиції індуїзму. Виокреслив колосальну актуальність ґрунтовного академічного вивчення «Шрімад – Бгаґаватам» та коментарів Шріли Прабгупади.

Наступним доповідачем був Сергій Григорович Секундант, тема доповіді:  «Бгактіведанта Свамі та жива вічна дарма». В своїй доповіді Сергій Григорович акцентував на універсальності процесу бгакті-йоги та доступності її практики для всіх людей.

Далі слово було передано Віктору Броніславовичу Окорокову, з темою: «Учення Прабгупади в сучасному глобальному світі». Доповідач говорив, що Шрілі Прабгупаді вдалось знайти те, що об’єднує західну та східну культуру, цим спільним стала свідомість, за словами Віктора Броніславовича.

Промова Сарваг’ї прабгу стала завершальною й присвячена темі: «Аналіз бхаджана «Маркіне Бгагавата Дхарма» Шріли Прабгупади та висновки книг ачар’їв». Перед аналізом бгаджана доповідач закцентував на тому, що потрібно  дивитись не тільки на зовнішню сторону діяльності Шріли Прабгупади, а й варто побачити його внутрішній настрій, те які переживання наповнювали Шрілу Прабгупаду, і це відображено в бгаджані «Маркіне Бгагавата Дхарма». Аналізуючи бгаджан Сарваг’я прабгу показав те з яким смиренням, відвагою та відданістю Крішні приступив до виконання своєї місії Шріла Прабгупада. Доповідач показав, що бгаджан розкриває цілий ряд якостей якими володів Шріла Прабгупада.

На цьому завершились доповіді першого дня, як доповідачі так і слухачі приймали активну учать в обговорені тем доповідей та у з’ясуванні проблемних питань які виникли в ході обговорення.

 

Наступним етапом був святковий обід та переїзд до навчального вайшнавсього центру «Новий Маяпур», де конференція продовжить свою діяльність до 24 серпня, а вже після переїде в Київ.

 

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s